Handel w Praktyce

Cresa wyłącznym agentem SportsDirect.com w Polsce

Warszawa (25 czerwca 2019 r.) – Firma doradcza Cresa Polska podpisała umowę na wyłączność w reprezentowaniu marki SportsDirect.com w Polsce. Firma SportsDirect.com planuje otworzyć sklepy w kolejnych miastach, a także kontynuować rozwój na rynkach, na które weszła już kilka lat temu.

SportsDirect.com to największa sieć sklepów sportowych w Wielkiej Brytanii i jedna z większych w Europie. Firma istnieje na rynku od 1982 roku, a sieć sklepów obejmuje już ok. 700 lokalizacji na terenie 19 krajów Europy, w tym 16 lokali w Polsce. Dzięki inwestycjom w rozwój platformy e-commerce otworzyła w ostatnich latach już 50 sklepów internetowych. SportsDirect.com oferuje szeroką gamę produktów – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów różnych dyscyplin sportowych. Dużą część asortymentu stanowi odzież markowa i w stylu „casual”. Firma oferuje wiele marek własnych takich jak Everlast, Lonsdale czy Karrimor, a także 29 międzynarodowych marek sportowych (m.in. Nike, Adidas i Puma).

– Firma SportsDirect.com jest obecna w naszym kraju od 6 lat. Jest to już dobrze rozpoznawalna marka, dzięki czemu wynajmujący chętnie nawiązują z nią współpracę. Cieszymy się, że możemy być wyłącznym agentem tej sieci w Polsce. SportsDirect.com może liczyć na pełny obiektywizm z naszej strony i brak ryzyka konfliktów interesów, ponieważ doradzamy wyłącznie najemcom – mówi Szymon Łukasik, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Handlowych w Cresa Polska.

W ramach umowy na wyłączność Cresa Polska będzie świadczyła na rzecz firmy SportsDirect.com usługi sporządzania analiz rynku handlowego, poszukiwania lokali o powierzchni powyżej 1200 mkw. i reprezentowania marki w negocjacjach z wynajmującymi.

Powiązane artykuły