Handel w Praktyce

Euro Pool System świętuje wygranie nagrody ‘Projekt Roku’ w prestiżowym konkursie „Supply Chain Awards”

Euro Pool System (EPS), lider na rynku opakowań wielokrotnego użytku w europejskim łańcuchu dostaw świeżych produktów, wraz z partnerami Delhaize i Aucxis, został ogłoszony zwycięzcą w kategorii ‚Projekt Roku’ w konkursie Supply Chain Awards. 
Podczas uroczystości wręczenia nagród za łańcuch dostaw „Supply Chain Awards 2018”, która odbyła się 20 listopada w Antwerpii (Belgia), EPS i Delhaize otrzymały prestiżową nagrodę za projekt „Reverse Logistics Distribution Centre of the Future” (Centrum Dystrybucji Przyszłości Logistyki Zwrotnej).  Nagroda ta jest przyznawana firmie, która wykaże się najlepszymi praktykami w projektach z zakresu łańcucha dostaw integrujących aspekty zaopatrzenia, jak również magazynowania, produkcji i logistyki. 
Dzięki projektowi „Reverse Logistics Distribution Centre of the Future” EPS optymalizuje wykorzystanie elementów transportu zwrotnego w ramach całego łańcucha dostaw. 
Pieter Thijs, kierownik ds. logistyki w EPS, mówi: „Ta nagroda to wyraz uznania dla ciężkiej pracy, energii i wizji, które umożliwiły powstanie tak wyjątkowego projektu. Jesteśmy dumni z naszych procesów przynoszących korzyści całemu łańcuchowi dostaw a zdobycie tytułu Projekt Roku to dla nas ogromny zaszczyt”.
System Euro Pool System stanowi normę w europejskim łańcuchu dostaw żywności świeżej i pakowanej, ze składanymi skrzynkami wielokrotnego użytku. Wyróżniony projekt oddaje do dyspozycji lub wypożycza skrzynki wielokrotnego użytku klientom w całej Europie.  Projekt zarządza całością procesu: od początku do końca i z powrotem.  Oddaje do dyspozycji skrzynki oraz elementy do transportu zwrotnego, śledzi i monitoruje każdą skrzynkę a także oferuje usługi logistyki zwrotnej w celu dostarczania przedmiotów ze sklepów z powrotem do centrów serwisowych w celu ich konserwacji i uzupełniania; wszystko to odbywa się z najwyższą wydajnością. 
Projekt doskonale:

  • Minimalizuje obciążenie pracą w punktach sprzedaży detalicznej.  Usuwa potrzebę sortowania lub liczenia skrzynek w sklepach. 
  • Zapewnia efektywną wymianę danych (EDI) pomiędzy wszystkimi partnerami łańcucha dostaw.  Zostaje to osiągnięte dzięki indywidualnym kodom kreskowym skrzynki i/lub znacznikom RFID, unikalnym kodom kreskowym dla każdego ładunku oraz znacznikom RFID na przyczepach ciężarówek.
  • Optymalizuje wydajność dzięki automatyzacji zarządzania ruchem na terenie przedsiębiorstwa oraz inteligentnemu, w pełni zautomatyzowanemu zarządzaniu kierowaniem osób.
  • Zapewnia dokładne liczenie i identyfikację zwracanych produktów, gwarantując 100% przejrzystości w każdym punkcie łańcucha dostaw.
  • Poprawia wydajność w centrach serwisowych dzięki automatycznym nośnikom skrzynek, mieszanemu myciu, kontroli jakości, usuwaniu etykiet i sortowaniu. 
  • Zapewnia pełne śledzenie i monitorowanie wszystkich zwrotnych elementów transportowych. 
  • Zmniejsza emisję CO2 i zużycie wody.

 
Jury wzięło pod uwagę wszystkie powyższe kryteria przy wyborze zwycięzcy i pięciu finalistów w kategorii ‘Projekt Roku’ (Biocartis, Euro Pool System/Delhaize, ODTH, Snack Food Poco Loco/Loglfow i Wase werkplaats/MURIS). To znakomite zwycięstwo dla EPS.
Jako zwycięzca, firma może teraz ubiegać się o nagrodę European Award for Logistics Excellence (Europejska Nagroda za Doskonałość Logistyczną) w konkursie organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne.
Dodatkowe informacje na stronie internetowej Euro Pool System pod adresem https://www.europoolsystem.com/en
Picture : Pieter Thijs, kierownik ds. logistyki w EPS (na środku zdjęcia)

Powiązane artykuły