Handel w Praktyce

EDS Retail Park wygrał konkurs ofert na lokale TESCO

EDS Retail Park rozszerza swoje portfolio parków handlowych, wygrywając konkurs ofert na zakup 6 sklepów od TESCO. Inwestor ma w planie realizację nowoczesnych parków handlowych, o łącznej powierzchni 29 473 GLA.

W związku z podjętą w 2020 roku decyzją o wycofaniu się TESCO z rynku polskiego, sieć prowadzi stałe działania mające na celu sprzedaż swoich dotychczasowych punktów na terenie Polski.
W ostatnim postępowaniu przetargowym, udział wziął gdański deweloper EDS Retail Park. Wygrane w przetargu lokalizacje to: Bolesławiec, Żywiec,  Malbork, Krasny Staw, Krapkowice
i Kościan. Głównym operatorem spożywczym będzie właściciel sieci sklepów Netto, jednak trwają obecnie również zaawansowane z rozmowy z druga firmą – innym znanym operatorem spożywczym. Spółka na tym etapie nie udziela informacji o jej nazwie.

Cieszymy się, że zaproponowane przez warunku pozwoliły zwyciężyć w przetargu, dzięki czemu możemy dalej realizować ambitne plany rozwoju Spółki, oddając do użytku kolejne powierzchnie handlowe – komentuje Michał Nowak, Prezes Zarządu EDS Retail Park. Jest to kolejny etap zwiększania ilości oddawanych do użytku kompaktowych parków handlowych, które najszybciej wpisują się w krajobraz mniejszych miejscowości i są oczekiwane przez społeczności lokalne, dodaje.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, a za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiedzialna będzie zewnętrzna firma Colliers.

Powiązane artykuły