Handel w Praktyce

Baby Safe S.A. poinformowała o zakończeniu działalności w branży dziecięcej

Baby Safe S.A., firma zajmująca się między innymi dystrybucją produktów z kategorii produktów dla dzieci, takich jak foteliki samochodowe, akcesoria podróżne, produkty marki Aeromoov, Aerosleep, zabawki kreatywne SES oraz fotele rehabilitacyjne, ogłosiła, że kończy swoją działalność w branży dziecięcej. W uzasadnieniu podano, że decyzja ta została podjęta na podstawie analizy ryzyka rynkowego i globalnej niepewności makroekonomicznej. Zwrócono uwagę na to, że warunki prowadzenia biznesu w branży dziecięcej stale się pogarszają. Problemy związane z zakłóceniem łańcucha dostaw, gwałtownym osłabieniem polskiej waluty, wzrostem cen surowców, energii oraz niszczycielską walką cenową to tylko jedna strona medalu. Władze spółki podkreślają również niekorzystną sytuację demograficzną, zwłaszcza fakt, że w 2022 roku urodziło się najmniej dzieci w Polsce od czasów zakończenia II wojny światowej.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy firma wycofa się z działalności operacyjnej związanej z handlem produktami dla dzieci.

Jak czytamy w komunikacie Prezesa Zarządu, Pawła Laskowskiego-Fabisiewicza: „Decyzja w żaden sposób nie wpływa na realizację złożonych dotychczas zamówień. Nowe zamówienia będą przyjmowane w zakresie na jaki pozwalają posiadane przez spółkę stany magazynowe produktów. Zespół handlowy oraz obsługi klienta w obecnym składzie będzie dla Państwa w pełni dostępny do 30.06.2023 r.”

Spółka podjęła wszelkie możliwe działania, aby decyzja, jaka została podjęta, nie pociągała za sobą negatywnych konsekwencji.

Jednocześnie spółka zapewnia, że jej dalsze funkcjonowanie nie jest zagrożone, a wszystkie zobowiązania wynikające z obsługi gwarancyjnej będą realizowane w ramach struktury organizacyjnej spółki.

Powiązane artykuły