Handel w Praktyce

Ateneum wyłącznym dystrybutorem WSiP

Ateneum, lider rynku hurtowego książki, zostało wyłącznym dystrybutorem jednego z największych wydawców podręczników do szkół ponadpodstawowych w Polsce – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP).

Od marca br. Ateneum zacieśniło współpracę z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, czego owocem jest oficjalne podpisanie umowy na wyłączną sprzedaż hurtową przez Ateneum podręczników do szkół ponadpodstawowych.

Miło nam jest poinformować, że po długich rozmowach dwa ważne podmioty rynku książki ustaliły model współpracy satysfakcjonujący obie strony. Dzięki temu nasi klienci będą mogli cieszyć się lepszą dostępnością i szybszą logistyką podręczników WSiP  ­– komentuje Adam Zegiel, współwłaściciel Ateneum.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, mające bogatą tradycję wydawniczą, sięgającą 1945 roku, a obecnie innowacyjny i jeden z najważniejszych graczy na rynku podręczników edukacyjnych, doceniło prężną działalność dystrybucyjną Ateneum, którą cechuje nie tylko najwyższa jakość logistyczna, ale i szeroka baza współpracujących firm na rynku księgarskim. Ponadto Ateneum w tym roku po raz piąty zdobyło Diament Forbesa, co jest potwierdzeniem dynamicznego rozwoju, ale i stabilności finansowej, tak ważnej dla współpracujących z dystrybutorem podmiotów.

Powiązane artykuły