Handel w Praktyce

Targi Techtextil

W dniach 14 – 17 maja 2019 odbędzie się kolejna edycja targów Techtextil, która zgromadzi jeszcze więcej wystawców niż poprzednio!

Wystawcy zaprezentują nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny, mające zastosowanie w budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej i sportowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, medycznym, opakowaniach oraz  ochronie środowiska.
Integralną częścią targów Techtextil jest Avantex specjalistyczne forum tekstyliów odzieżowych najwyższej technologii i nowatorskich rozwiązań dla  przemysłu konfekcyjnego.

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Techtextil 2019 zarezerwowano już większość powierzchni wystawienniczej. Wobec tego, nadchodząca edycja wiodących, międzynarodowych targów włóknin i tekstyliów technicznych będzie jeszcze większym przedsięwzięciem niż poprzednio.

„Co dwa lata, na targach Techtextil prezentowany jest szeroki wachlarz zastosowań tekstyliów technicznych. Eksperci z całego świata, którzy specjalizują się w takich dziedzinach jak: architektura, automatyka, medycyna czy ochrona, przybywają na Techtextil w poszukiwaniu odpowiednich materiałów” wyjaśnia Olaf Schmidt, wiceprezes ds. technologii włókienniczych i tekstyliów Targów Frankfurt.

Rozwiązania tekstylne dla miast przyszłości

We współpracy z grupą kreatywnych twórców „Creative Holland”, organizatorzy tworzą specjalną przestrzeń, gdzie zostaną zaprezentowane rozwiązania tekstylne dla miast przyszłości. W ramach wystawy odbędzie się pokaz „Urban Living – City of Future”. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, do 2050 roku prawie 70 procent ludności na Ziemi będzie zamieszkiwało metropolie lub megamiasta. To oznacza nowe wyzwania w organizacji życia, transportu, zaopatrzenia w żywność oraz opieki zdrowotnej.

Nowość: Techtextil Forum

W ramach Techtextil Forum, odwiedzający będą mogli wziąć udział w wykładach, dyskusjach i interaktywnych sesjach dotyczących branży tekstylnej. Wydarzenie odbędzie się w Hali 4.1, zastępując odbywające się w poprzednich edycjach Techtextil Symposium. Uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę w takich obszarach tematycznych jak: zrównoważony rozwój, cyfrowa transformacja, inteligentne tekstylia, miejskie tkaniny oraz specjalistyczne tekstylia wykorzystywane w medycynie.

Nagrody za innowacyjne pomysły

Po raz piętnasty, organizatorzy targów wręczą nagrody Techtextil Innovation Award za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju tekstyliów technicznych , włóknin i tkanin funkcjonalnych. Warto podkreślić, że uczestnicy nie muszą być wystawcami targów Techtextil, aby wziąć udział w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 lutego 2019 na stronie internetowej:

www.techtextil-award.com.

Techtextil i Texprocess jako równoległe targi

Równolegle do targów Techtextil, po raz czwarty odbędzie się Texprocess – targi nowoczesnych maszyn i urządzeń dla przemysłu tekstylnego. Po raz pierwszy wystawcy obu wydarzeń dzielić będą jedną z Hal – 4.1. Wystawcy Techtextil zaprezentują tam szeroką ofertę: tkanin, plecionek, dzianin, tkanin powlekanych oraz włóknin. Z kolei wystawcy Texprocess – maszyn do produkcji tekstyliów technicznych oraz odzieży i butów specjalistycznych.

Podczas ostatniej edycji targów Techtextil i Texprocess w 2017 roku, pojawiło się ponad 47 500 branżystów ze 114 krajów, w tym  1 160 z Polski. Zaprezentowało się łącznie 1789 wystawców , w tym 40 polskich firm (29 na Techtextil i 10 na Texprocess).

Targi Techtextil i Texprocess odbędą się w dniach 14 – 17.05.2019.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem targów Techtextil i Texprocess, Przedstawicielstwo Targów Frankfurt serdecznie zaprasza na wspólny wyjazd w dwóch wariantach.

  Oferta  autokarowa z pełnym serwisem, w terminie:

12 -17.05.2019r. , obejmuje  3 noclegi i 3 dni pobytu na targach, w cenie 1 690 zł + VAT od osoby (dopłata do pok. 1-osob. 390 zł + VAT). Tylko 1390 zł + VAT przy zgłoszeniu się i wpłacie zaliczki

600 zł + VAT do 28 lutego 2019r.

Wyjazd autokaru z Warszawy. Możliwość dołączenia do grupy  w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Katowicach lub we Wrocławiu.

Oferta  samolotowa z pełnym serwisem, w terminie:

14 – 16.05.2019r., obejmuje  2 noclegi i 3 dni pobytu na targach, cenie 2 690 zł + VAT od osoby (dopłata do pok. 1-osob. 250 zł + VAT). Tylko 2490 zł + VAT przy zgłoszeniu się i wpłacie zaliczki

900 zł + VAT do 28 lutego 2019r. 

Więcej informacji na stronie www.techtextil.messefrankfurt.com

oraz www.texprocess.messefrankfurt.com.

Targi Frankfurt

Przedstawicielstwo w Polsce

Ul. Bohdanowicza 21 lok. 21

02-127 Warszawa

Tel. 22 49 43 200

e-mail: Info@poland.messefrankfurt.com

www.targifrankfurt.pl

Powiązane artykuły