Handel w Praktyce

Ponad 100% wzrostu sprzedaży we wrześniu

Firma Mitsubishi Motors od blisko 2 lat notuje w Polsce znaczący wzrost zainteresowania samochodami marki spod znaku Trzech Diamentów – w ubiegłym roku liczba rejestracji wzrosła o blisko 50%. W tym roku rekordowym miesiącem okazał się wrzesień, kiedy to zarejestrowano aż o 107% więcej nowych samochodów Mitsubishi w Polsce. W sumie w ciągu 9 miesięcy bieżącego roku liczba rejestracji wzrosła aż o 18%.

We wrześniu 2019 roku klienci zarejestrowali w Polsce aż o 107% więcej samochodów Mitsubishi w relacji do września 2018 roku a pierwsze dziewięć miesięcy 2019 roku przyniosło blisko 18% wzrost rejestracji, których zanotowano aż 4829.

Bestsellerem tego roku pozostaje SUV Mitsubishi ASX, który trafił do 1935 nabywców, notując wynik lepszy o 22%. O 15% większym zainteresowaniem cieszył się do października lubiany za przestronność, wygodę i niezawodność rodzinny SUV Mitsubishi Outlander, który zdobył 1301 klientów. Kuszący sportową sylwetką SUV coupe Mitsubishi Eclipse Cross trafił przez pierwszych 9 miesięcy 2019 roku do 942 nabywców i zajmuje 3. miejsce w rankingu sprzedaży. Miejski model Mitsubishi Space Star skłonił do zakupu aż o 63% więcej klientów a o 31% wzrosło zainteresowanie pickupem Mitsubishi L200. 

Popularność słynącej z produkcji SUV-ów i aut z napędem na 4 koła marki Mitsubishi wynika z dobrej opinii klientów na temat modeli ASX, Outlander, L200 i SUV-a coupe o nazwie Eclipse Cross.

„Jesteśmy przekonani, że nasze najnowsze, wrześniowe premiery nowych modeli Mitsubishi ASX i L200 skłonią jeszcze większą liczbę klientów do odwiedzenia naszych salonów. Gorąco zachęcam do sprawdzenia tych pojazdów – ich nowych silników oraz skrzyń biegów – podczas jazdy testowej.” – przekonuje Yasuyuki Oyama – prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Powiązane artykuły