Handel w Praktyce

Lot balonem dla dwojga lub kurs sushi. Nowa moda na prezenty ślubne.Trendy zmieniają się bardzo szybko, zapomniane wracają po kilku sezonach przeżywając nowe odrodzenie lub przemijają bezpowrotnie. Sezonowej modzie podlegają również prezenty ślubne. Obecnie nową alternatywą staje się podarowanie ślubnych upominków w formie przeżyć.


Obdarowując bliskie osoby staramy się być oryginalni i nietuzinkowi, aby prezent na długo pozostał w pamięci i sprawiał autentyczną przyjemność. Mimo, iż najłatwiejszym rozwiązaniem jest podarowanie gotówki, coraz chętniej szukamy ciekawych i niestandardowych rozwiązań, jak pokazuje zainteresowanie serwisem prezentmarzen.pl, który w porównaniu do ubiegłych lat odnotował 400% wzrost sprzedaży.


Na liście najbardziej niepożądanych prezentów ślubnych znajdują się artykuły AGD/RTV, jak wynika z projektu ZIWO 2012 na próbie 1200 respondentów. Niechęć do otrzymania kilku żelazek, kolejnego miksera lub odkurzacza jest duża, jedynie 7% ankietowany chciałoby przyjąć taką formę upominku.


Najważniejsza w doborze odpowiedniego podarunku jest znajomość upodobań młodej pary lub wywiad środowiskowy wśród najbliższych. Zawsze również istnieje ryzyko, że ktoś już wpadł na podobny pomysł, dlatego warto upewnić się, czy prezent nie będzie się powtarzał.


Z sondy serwisu prezentmarzen.pl wynika, że aż 56% ankietowanych wolałoby samemu wybrać sobie prezent. 29 % uważa, że lepiej kupić pojedynczy wcześniej wybrany podarunek, a 10 % nie ma zdania, która forma upominków jest lepsza.


Obecnie doskonałym rozwiązaniem na niestandardowy prezent ślubny jest podarowanie tzw. Box’u zawierającego od 21 do 24 propozycji, aby młoda para mogła wybrać ten podarunek, który najbardziej jej odpowiada. Zestawy podarunkowe zawierają niestandardowe propozycje prezentów wywołujących niezapomniane emocje, które nowożeńcy będą wspominać przez lata.


„Największym zainteresowaniem w kategorii prezentów dla dwojga, najczęściej wybieranych na upominki ślubne, cieszą się te związane ze SPA czyli np. weekednowe pakiety SPA, seanse w grocie solnej czy masaże ciała. Inne równie często wybierane propozycje to: kurs sushi, nurkowanie dla dwojga, indywidualny trening tenisa czy lot samolotem widokowym”- mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.pl .”Czasem też na jeden prezent składa się kilka par „– dodaje.


Na początku wspólnej drogi małżonkowie często nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe wydatki. Wspólny lot balonem czy egzotyczny masaż, to luksus na który rzadko kiedy stać młodą parę. Samo przyjęcie ślubne to nie lada koszt. Dlatego coraz częściej również podarowujemy prezenty, które pozwalają odciążyć nowożeńców np. ofiarując ślubną sesję fotograficzną czy naukę pierwszego tańca.


Prezent ślubny powinien być ładny, niebanalny ale i przydatny jednocześnie. Nowa moda na podarowanie niezapomnianych doznań, z okazji zawarcia związku małżeńskiego, podpowiada nam ciekawie propozycje. Ponieważ wybór jest duży można precyzyjnie dobrać prezent odpowiedni do zainteresowań i pasji nowożeńców, który będzie miłym wspomnieniem na całe życie.

Powiązane artykuły