Handel w Praktyce

Bank BNP Paribas kredytodawcą w transakcji finansowania dla Arctic Paper

Bank BNP Paribas, jako jeden z organizatorów i kredytodawców wszedł w skład konsorcjum zapewniającego środki dla Grupy Arctic Paper. Całkowita kwota transakcji, której równowartość w złotych wynosi 300 mln, wesprze kapitał obrotowy polskich i szwedzkich papierni.

Transakcja obejmuje refinansowanie i finansowanie kapitału obrotowego papierni Grupy Arctic Paper zlokalizowanych w Polsce i Szwecji. Bank BNP Paribas ma 30% udział w finansowaniu konsorcjalnym, w którym pełni rolę kredytodawcy.

Jest to kontynuacja trwającej już prawie pięć lat współpracy pomiędzy Bankiem BNP Paribas a Grupą Arctic Paper. W 2016 roku bank, m.in. wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, wchodził w skład konsorcjum, które udzieliło jej kredytów terminowego i odnawialnego w wysokości 31,5 mln złotych oraz 52,4 mln euro. Pozyskane wówczas środki pozwoliły na refinansowaniem istniejącego zadłużenia i zmianę struktury finansowania Grupy.

– Transakcje realizowane z Klientami, z którymi znamy się od wielu lat są dla nas szczególnie satysfakcjonujące. Stanowią potwierdzenie wzajemnego zaufania i udanej współpracy. Cieszymy się, że możemy wspierać bieżącą działalność naszego Klienta w czasach pełnych wyzwań – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas. Arctic Paper jest wiodącym europejskim producentem wysokogatunkowego papieru graficznego i pakowego. Wywodząca się ze Szwecji Grupa jest właścicielem trzech papierni, w tym fabryki papieru w Kostrzynie. Zgodnie z przedstawioną niedawno strategią, Arctic Paper planuje zintensyfikować działalność w segmencie opakowań z papieru. Opracowaniem innowacyjnych produktów m.in. w tym perspektywicznym obszarze zajmie się powołana kilka dni temu jednostka badawczo-rozwojowa Grupy. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na sztokholmskim parkiecie NASDAQ.

Powiązane artykuły