Handel w Praktyce

Tesco poszukuje partnerów do odbioru żywności w województwie mazowieckim!

Od 2013 roku sklepy Tesco przekazują nadwyżki żywności potrzebującym. Obecnie 47 sklepów w województwie mazowieckim aktywnie włącza się do procesu odbioru żywności i tym samym angażuje się w walkę z jej marnowaniem. Udział w programie przekazywania żywności jest bezpłatny, każda zainteresowana organizacja może zgłosić się i rozpocząć współpracę z Tesco już dziś.

Przekonanie, że żadna żywność nie powinna być zmarnowana, jest wpisane w DNA Tesco
i przekłada się na aktywne działania. Jako pierwsza sieć handlowa w Polsce corocznie publikuje dane o postępach w walce z marnowaniem produktów. W ostatnim roku przekazano 3 411 ton żywności organizacjom charytatywnym. W województwie mazowieckim co tydzień przekazujemy 10 542 kilogramy żywności dla potrzebujących. Tesco, jako firma odpowiedzialna społecznie, stawia sobie jednak coraz to wyższe i ambitniejsze cele. Od 2019 roku w program odbioru nadwyżek żywności mogą włączyć się również wszystkie organizacje działające na rzecz poprawy jakości życia zwierząt. Podmioty te będą odbierać żywność, która nie może być przekazana dla ludzi.

Grono odbiorców żywności powiększa się z roku na rok. Tesco stale zachęca organizacje do aktywnego włączania się w akcję. W województwie mazowieckim można odebrać żywność od 47 sklepów. Do udziału w inicjatywie Tesco można zgłosić się przez stronę tesco.pl/przekazywanie, na której można znaleźć najbliższy sklep Tesco. Na aktualizowanej co tydzień mapie zaznaczone są sklepy Tesco gotowe do przekazania nadwyżki żywności.

Zrobiliśmy już bardzo dużo w zakresie walki z niemarnowaniem żywności. Dzięki przekazanym produktom wsparliśmy najbardziej potrzebujących ludzi. Chcemy rozwijać się dalej i pomagać jeszcze więcej, dlatego poszukujemy kolejnych organizacji, którym możemy przekazać żywność. podkreśla Małgorzata Tokarz Kierownik Operacyjny ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Tesco Polska.

Adresy sklepów, które w województwie mazowieckim poszukują partnerów do odbierania żywność: Warszawa ul. Szolc-Rogozińskiego 1, Wołomin ul. 1-go Maja 34/34a, Radzymin ul. Jana Pawła II 14, Marki ul. Fabryczna 82,  Góra Kalwaria ul. Pijarska 123, Błonie ul. Poniatowskiego 2F, Nasielsk ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 9, Warszawa ul. Światowida 41, Warszawa ul. Czerska 4/6, Raszyn ul. Młynarska 1, Mościska – Izabelin ul. Estrady 13K

Więcej informacji o działaniach Tesco w zakresie przekazywania żywności i walki z jej marnowaniem można znaleźć na stronie: http://www.tesco-polska.pl/pl/strategia-pomocnych-gestow/produkty-marnowanie-zywnosci/dane-dot-marnowania-zywnosci-201819

Powiązane artykuły