Handel w Praktyce

Spielwarenmesse eG przejmuje Internationale Spieltage SPIEL w Essen, zachowując ich tradycyjną formułę

Spielwarenmesse eG przejmuje Internationale Spieltage SPIEL w Essen. W dniu 1 stycznia 2022 r. Norymberga, dostawca usług marketingowych i targowych, został tym samym nowym właścicielem największych konsumenckich targów gier planszowych na świecie. SPIEL będzie nadal odbywał się w centrum wystawowym w Essen i będzie organizowany z Bonn przez Dominique Metzler, wieloletnią dyrektorkę i jej bardzo doświadczony zespół. Funkcję dodatkowego dyrektora pełni Florian Hess, CEO Spielwarenmesse eG.

SPIEL ma prawie 40-letnią historię. Impreza przekształciła się z małego spotkania graczy w 1983 roku w największe dziś na świecie targi konsumenckie gier planszowych, karcianych i fabularnych. Tradycyjnie jesienią w centrum wystawowym w Essen nowe krajowe i międzynarodowe nowości gier planszowych są prezentowane szerokiej publiczności. Każdego roku imprezę odwiedza około 200 000 odwiedzających – a liczba ta stale rośnie.

„Ważne było dla mnie zachowanie wyjątkowego profilu SPIEL na przyszłość”, mówi Dominique Metzler, która wraz z Rosemarie Geu z powodzeniem założyła i rozwinęła swoją rodzinną firmę w ciągu ostatnich dziesięcioleci. „Bardzo się cieszę, że znalazłem w Spielwarenmesse eG, z jej doświadczeniem na światowych targach, partnera, który może kontynuować i dalej rozwijać sukces tych targów na moim modelu również przez nadchodzące dziesięciolecia. Mój zespół i ja jesteśmy zachwyceni, że możemy z nimi współpracować”.

Internationale Spieltage SPIEL in Essen 2021

Pandemia dodatkowo zwiększyła popularność gier planszowych. W 2020 roku sam niemiecki rynek gier wzrósł o 21%. Jest to trend widoczny również w sektorze B2B na targach Spielwarenmesse. Internationale Spieleerfindermesse – Konwencja Wynalazców Gier jest integrowana ze Spielwarenmesse, co jeszcze bardziej wzmocni obszar biznesu związany z grami. Organizatorzy norymberscy obiecują równie ostrożne podejście do targów gier SPIEL, ale w tym przypadku jako osobnej imprezy, która zostanie utrzymana w pierwotnej formie.

Jako spółdzielnia Spielwarenmesse eG funkcjonuje już „z przemysłu dla przemysłu”. Jej przedsiębiorstwa członkowskie obejmują wielu wydawców gier. Jak podkreśla Christian Ulrich, rzecznik zarządu, „Na targach gier Spielwarenmesse i SPIEL mamy dwie zupełnie różne koncepcje, ale te koncepcje silnie przecinają się pod względem merytorycznym, tworząc wiele synergii. Dzięki firmie SPIEL rozszerzamy nasze obowiązki w obszarze biznesowym dotyczącym gier, nie zmieniając przy tym typowego charakteru targów.” Jego przetrwanie zostało zapewnione, a odwiedzający Essen mogą nadal wypróbowywać gry i grać do woli.

Powiązane artykuły