Handel w Praktyce

Nokaut.pl – czas przygotowań na majówkę

Długi majowy weekend tuż, tuż. Jak wynika z danych Nokaut.pl, Polacy spędzą te kilka dni wolnego grillując w gronie najbliższych lub wyjeżdżając poza miasto. Nic więc dziwnego, że to właśnie grille i lodówki turystyczne znajdują się na samym szczycie najpotrzebniejszych produktów przed długo oczekiwaną, majową eskapadą!


Wszyscy ci, którzy zamierzają spędzić majówkę w zaciszu natury, powinni pamiętać o zabraniu ze sobą podręcznej lodówki turystycznej, która pomoże zachować świeżość produktów spożywczych. Popularność tego sprzętu na Nokaut.pl, w porównaniu do ostatniego miesiąca, wzrosła, o 110%.


Decydując się na zakup lodówki bez zasilania, musimy pamiętać o konieczności przygotowania wkładów chłodzących, które należy wcześniej zmrozić w domowej zamrażarce. Mimo tego, że taki model lodówki nie jest rozwiązaniem idealnym w kontekście wielogodzinnej samochodowej podróży, to z pewnością zadowoli urlopowiczów udających się na krótkie jednodniowe wypady. Zwłaszcza, że koszt takiego asortymentu to zaledwie kilkadziesiąt złotych.


Dla bardziej wymagających użytkowników przewidziano lodówki z zasilaniem. Są one większe i można je ładować za pomocą samochodowej zapalniczki. Gwarantują większy komfort, ale również zdecydowanie silniej wpływają na stan naszych portfeli – za zaawansowany sprzęt takich marek, jak np.: Ardes, Campingaz czy Ravanson zapłacimy nawet kilkaset złotych.


Zazwyczaj od tzw. „majówki” zaczyna się sezon grillowy. Na Nokaut.pl można znaleźć prawie 700 rodzajów grillów, w szerokim przedziale cenowym. Hitem tegorocznej majówki mogą okazać się grille jednorazowe, które zakupimy już za kilka złotych. Po wypaleniu grilla nie musimy martwić się o jego czyszczenie czy składanie – wystarczy go zgasić i wyrzucić do kosza.


Ciekawą opcją mogą okazać się także wielorazowe, przenośne mini grille JMS Sports. Ich cena jest nieznacznie wyższa od modeli, które wykorzystamy tylko raz – możemy je nabyć już za kilkanaście złotych. Są równie kompaktowe i wygodne w użyciu i z łatwością zmieszczą się w bagażniku naszych aut.


Bardziej profesjonalni wielbiciele wiosennego grillowania również znajdą coś dla siebie. Muszą jednak liczyć się z tym, że koszt produktu będzie już nieporównywalnie droższy. Cena niektórych grillów węglowych waha się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy, w zależności od jakości użytych materiałów. Jakość wykończenia jest jednak nie do przecenienia – każdy wytrawny kucharz na pewno doceni zaawansowane opcje, takich produktów jak: Big Green Egg. Poza tym urządzenia te z pewnością umilą nasze chwile nie tylko podczas rozpoczynającego się właśnie sezonu, ale również podczas kilkudziesięciu kolejnych grillowych spotkań w następnych latach.


Z kolei dla tych, którzy nie planują wyjazdu na działkę czy nad jezioro, idealny będzie grill elektryczny – w jego przypadku możliwa jest regulacja temperatury opiekania, a przyrządzane potrawy są zdecydowanie zdrowsze, od tych serwowanych z tradycyjnego grilla. A wszystko do przyrządzenia w kilka minut w ogródku przed naszym domem.


Grillowicze nie mogą także zapominać o akcesoriach do grillowania – już za 55 złotych mogą zakupić 2-elementowy zestaw firmy Sagaform, w skład którego wchodzą widelec i łopatka. Rączki sztućców są wygodne w użyciu, a odpowiednie wykonanie chroni przed poparzeniami dłoni. Na Nokaut.pl, osoby ceniące wysoką jakość produktów, znajdą także akcesoria do grillowania firmy Stelton – za zestaw zaprojektowany przez skandynawskiego projektanta Knuda Holschera będziemy jednak musieli zapłacić powyżej 300 złotych.

Powiązane artykuły