Handel w Praktyce

Komfortowy powrót do szkoły

Ile czasu trzeba poświęcić na skompletowanie szkolnej wyprawki i wyposażenie kącika do odrabiania lekcji bądź całego pokoju ucznia? Jeden dzień! Propozycja Empiku zawiera wszystko, co niezbędne, by przygotować ucznia do nowego roku szkolnego: od ołówka przez piórnik, plecak i podręczniki po biurko i dobrze wyprofilowany fotel.

Wszystko w jednym miejscu


Podręczniki w księgarni, zeszyty i inne przybory szkolne
w papierniczym, plecak w sklepie sportowym, a meble
w wielkim markecie na obrzeżach miasta… Samo zaplanowanie kolejnych kroków pozwalających na zebranie szkolnej wyprawki było kiedyś niezłym wyzwaniem. Dziś wystarczy wejść do salonu Empik, by zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne: zeszyty, akcesoria szkolne, przybory do pisania i rysowania, a przy zakupie plecaka skorzystać z porady eksperta, który pomoże dobrać produkt odpowiedni dla wieku i budowy dziecka oraz skompletować całą wyprawkę. W każdym salonie na pytania od rodziców czeka specjalnie przygotowany do tego zadania pracownik.

Wszystkie zakupy, uzupełnione o zestaw podręczników można również zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając z bogatej oferty sklepu empik.com. Ważne jest też odpowiednie urządzenie kącika do nauki, czyli dobranie biurka, krzesła i półek. Bogaty wybór mebli do pokoju ucznia dostępny jest właśnie w sklepie internetowym Empiku.

Modnie, estetycznie i rozsądnie

Plecak dobrze dobrany do wieku i budowy dziecka to podstawa. Jednak aby uczeń chętnie go nosił, plecak czy tornister powinien być nie tylko wygodny. Musi się też po prostu podobać. A jeśli razem z piórnikiem, przyborami do pisania, zeszytami, segregatorami, planerem i innymi gadżetami stworzy estetyczny komplet, będzie to rozwiązanie znakomite także pod względem praktycznym. Specjalnie dla Empiku stworzone zostały autorskie kolekcje: Leniwiec, Mermaid, Space Cat i Neon Jungle składające się z plecaka i dodatkowego bogatego wyposażenia uczniowskiego. To nie są przypadkowe wzory. Właśnie te cztery kolekcje były najczęściej wskazywane przez młodych uczestników badań preferencyjnych przeprowadzonych przez Empik. To uczniowie wybrali trendy na nowy rok szkolny.

Oczywiście na autorskich kolekcjach oferta Back to School nie kończy się, lecz zaczyna. Wybór jest olbrzymi, a wśród wielu wzorów znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy stylu sportowego, jak i eleganckiego czy związanego z popkulturą. Obok produktów ze szkolnej wyprawki pojawiła się w salonach Empiku jeszcze jedna ciekawa nowość: seria łamigłówek STEM – drewnianych zabawek pobudzających kreatywność i sprawność manualną, przeznaczonych dla dzieci od 8 lat.

Miejsce do nauki sprzyjające skupieniu

Przygotowanie kącika do nauki to sprawa najwyższej wagi i warto w tym przypadku skorzystać z porady eksperta. – Odpowiednio zorganizowane otoczenie może sprawić, że szkolne obowiązki zostaną zrealizowane szybciej i z lepszymi efektami, czyli dziecko będzie mogło poświęcić mniej czasu na zrobienie tego, czego szkoła od niego oczekuje, a jednocześnie da to dobre efekty – wyjaśnia psycholog Aleksandra Piotrowska. Biurko i krzesło oraz półki powinny być oczywiście dobrane odpowiednio do wieku i budowy dziecka. Możliwości jest mnóstwo, można też pomyśleć przyszłościowo i zdecydować się na meble, które będą „rosły” razem z uczniem: regulowane biurka i krzesła, których wysokość można dowolnie ustawić to bardzo dobra opcja.

Meble już mamy. Co teraz? – Zadbajmy o to, żeby w czasie, gdy dziecko ma skoncentrować się na lekcjach, w pobliżu nie było żadnych przeszkadzaczy, żeby na biurku czy na półce na wprost twarzy dziecka nie było zabawek – mówi Aleksandra Piotrowska. Ale nie tylko miejsce powinno być odpowiednio zorganizowane. Ważny jest również czas. – Spróbujmy wypracować powtarzający się cykl dnia: dziecko po przyjściu do domu i zjedzeniu posiłku ma czas na zabawę, żeby nie było tak, że po zakończeniu szychty w szkole przychodzi na szychtę domową – wyjaśnia psycholog. – Dopiero potem jest pół godziny czy 40 minut na uporanie się z lekcjami domowymi. Rekomenduję wyznaczanie limitu czasowego, to na sporą część dzieci naprawdę dobrze działa. I nie ma w tym czasie mowy o zerkaniu do smartfona czy laptopa! – podsumowuje Aleksandra Piotrowska.

Może wyznaczenie sobie limitu na przygotowanie wyprawki i urządzenie pokoju tak, by odrabianie lekcji odbywało się sprawnie i efektywnie, też się sprawdzi? Warto spróbować!

Powiązane artykuły