Handel w Praktyce

Kasy samoobsługowe w każdej drogerii Hebe do końca 2021 roku

Do końca bieżącego roku we wszystkich drogeriach Hebe pojawią się kasy samoobsługowe. Będą one również instalowane we wszystkich nowo otwieranych sklepach sieci. Obecnie kasy samoobsługowe funkcjonują w 155 drogeriach Hebe, przyspieszając i ułatwiając klientom zakupy.

Hebe na bieżąco obserwuje trendy na rynku i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. W ramach tych działań firma testuje rozwiązania, które służą przyspieszeniu i ułatwieniu obsługi klientów w drogeriach. Jednym z takich rozwiązań są kasy samoobsługowe, dzięki którym klienci mogą dokonać zakupów wygodnie i sprawnie, a także, co stało się szczególnie istotne podczas pandemii, bez kontaktu z obsługą sklepu. Kasy, których producentem jest M4B, dostarczyła firma Forcom.

Testowanie kas samoobsługowych w drogeriach Hebe rozpoczęliśmy pod koniec 2019 roku. Na podstawie zadowalających wyników tych testów podjęliśmy decyzje o stopniowym wprowadzeniu tego typu kas we wszystkich sklepach sieci. Zależy nam na tym, aby umożliwiać klientom dokonywanie zakupów w sposób szybki, wygodny i bezpieczny – mówi Daniel Mikołajczyk, dyrektor operacyjny w Hebe.

Instalowane w drogeriach Hebe kasy samoobsługowe są niewielkich gabarytów, tym samym dobrze wkomponowują się w wystrój sklepów. Są intuicyjne i bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu znacząco ułatwiają i przyspieszają zakupy. Kasy przyjmują płatności kartami płatniczymi, Blikiem oraz kartą podarunkową. Możliwa jest w nich również autoryzacja karty lojalnościowej, jak również – na życzenie – wydruku faktury. Do tej pory kasy samoobsługowe zostały zainstalowane w 155 drogeriach Hebe, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Dalszym krokiem będzie edukacja i zachęcanie klientów do korzystania z płatności samoobsługowej.

Zgodnie z życzeniem firmy Hebe, stworzyliśmy dedykowaną serię kas samoobsługowych (SCO). Kasy zostały zaprojektowane tak, aby w jak najlepszy sposób wkomponowały się w wystrój sklepów. Są minimalistyczne, posiadają 19,5 calowy ekran dotykowy z powłoką antybakteryjną. Zainstalowany w nich wysokiej jakości skaner, ułatwia skanowanie kodów kreskowych nawet z małych produktów – podkreślił Jarosław Leśniewski, prezes zarządu firmy M4B, produkującej samoobsługowe kasy dla Hebe.

Hebe przykłada dużą wagę do rozwoju technologicznego. Od ponad roku funkcjonuje e-sklep marki, w którym dostępna jest szeroka i konkurencyjna oferta produktów. E-sklep Hebe został entuzjastycznie przyjęty przez klientów, dając im możliwość zakupów bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne w obecnym czasie, a także otworzył marce możliwość dotarcia do szerszego grona klientów, mających utrudniony dostęp do stacjonarnych drogerii z uwagi na lokalizacje. Systematycznie wzrasta zarówno liczba osób dokonujących zakupów na www.hebe.pl, jak również liczba klientów powracających regularnie.

Sieć zachęca również do korzystania z udoskonalanej na bieżąco aplikacji Hebe, która ułatwia zakupy on-line oraz daje dostęp do najnowszych promocji i atrakcyjnych ofert, w tym także tych dedykowanych stałym klientom. Aplikacja Hebe w ostatnim czasie otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii Commerce w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards za 2020 rok. Korzysta z niej obecnie już 578 tys. osób. Pobrana została już ponad 1,10 mln razy. Hebe, dbając o jak najlepszą obsługę klienta, mając na uwagę optymalizację czasu dostaw zamówień, wprowadziło szereg udogodnień dotyczących dostaw produktów zamówionych w e-sklepie. Dzięki współpracy z kilkoma partnerami logistycznymi zapewnia szybkie dostawy na terenie całego kraju, jak również w wybranych miastach[1] oferuje wyjątkową usługę Ekspresowa Dostawa, gwarantującą dostawę zamówionych produktów nawet w 2 godziny od momentu złożenia zamówienia on-line! Usługa ta jest nieodpłatna dla klientów zalogowanych w momencie składania zamówienia, którzy dokonają zakupów za min. 15 zł.


[1] Warszawa, Wrocław, Kraków, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Płock, Toruń, Tychy

Powiązane artykuły