Handel w Praktyce

E-mail marketing ma moc

W dzisiejszych czasach e-mail stał się integralną częścią życia konsumentów. Jak pokazują dane 98% Internautów posiada pocztę elektroniczną, a aż 70% z nich deklaruje, że codziennie korzysta z maila.[1] Marketerzy na całym świecie doceniają możliwość dotarcia do klientów poprzez e-mail marketing. Kampanie e-mailingowe dają możliwość targetowania i personalizowania wysyłki, a to pozwala sądzić, że e-mailing jest skutecznym narzędziem marketingu on-line.

 

Z myślą o wsparciu swoich klientów, firma Eniro Polska, właściciel lokalnej wyszukiwarki PanoramaFirm.pl, nawiązała długofalową współpracę z Grupą Wirtualna Polska w zakresie realizacji kampanii e-mailingowych. W ramach kooperacji obie firmy koncentrują się na wsparciu sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

E-mailing jest doskonałym narzędziem umożliwiającym indywidualną komunikację pomiędzy klientem a konsumentem, a tym samym pozwala na budowanie między nimi relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i lojalności. E-mailing pozwala także na interakcję – na przeniesienie klienta do sklepu internetowego lub strony internetowej ze szczegółami oferty. Jak pokazują dane aż 55% firm generuje co najmniej 10% sprzedaży poprzez email marketing.[2]

 

Panorama Firm, wiodąca marka Eniro Polska, od lat dostarcza polskim przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania z zakresu marketingu cyfrowego, aby mogli osiągać biznesowe sukcesy. Nasi konsultanci stale kontaktują się z tysiącami właścicieli firm oferując im kompleksowe usługi – od pakietów cyfrowych w Panoramie Firm do mobilnych stron www czy remarketingu. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku, Eniro Polska. Dzięki nawiązanej współpracy z Grupą Wirtualna Polska, poszerzyliśmy naszą ofertę o kompleksową realizację kampanii e-mailingowych. Teraz będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych klientów. E-mailing jest przecież uznawany za jeden z najskuteczniejszych i najszybciej działających kanałów komunikacji. Dodatkowo, gwarantujemy, że przekaz reklamowy naszych klientów zostanie w 100% dostarczony do wskazanej grupy docelowej, dzięki unikatowemu systemowi partnera – Grupy Wirtualna Polska, który realizuje wysyłkę kampanii e-mailingowej. -– dodaje Magdalena Wypychowicz.

 

W ramach współpracy i wsparcia udzielanego właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw Eniro Polska oferuje:

 

– dobór bazy do wysyłki, w tym możliwość precyzyjnego doboru grupy docelowej poprzez kryteria targetowania, takie jak: miejsce zamieszkania, płeć, wiek, wykształcenie, branże i zainteresowania;

– przygotowanie kreacji przez Eniro;

– realizację wysyłki do wybranej grupy odbiorców do bazy i za pośrednictwem Grupy Wirtualna Polska;

– raport końcowy opisujący efekty kampanii.

 

Zdecydowaliśmy się na zawarcie strategicznego aliansu z Grupą Wirtualna Polska, ponieważ dysponuje ona największą bazą w Polsce aktywnych użytkowników poczty elektronicznej – 11 mln [3] – komentuje Magdalena Wypychowicz.

 

[1] źródło: IIBR, kwiecień 2014

[2] Econsultancy „Email Marketing Census”, 2014

[3] źródło: Megapanel PBI/Gemius, październik 2015

Powiązane artykuły