Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Szansa dla młodych firm – analiza oferty Idea Banku

Obrazek
23 lipca 2015

W sektorze bankowym panuje jedna prosta zasada – im dłużej jesteś w biznesie, tym większe masz szanse na sensowny kredyt. Co jednak mają zrobić dopiero co raczkujący przedsiębiorcy, którzy właśnie założyli firmę, ale niespecjalnie mają pieniądze na jej rozkręcenie?

 

W przypadku początkujących przedsiębiorców prawdopodobne scenariusze są przeważnie dwa. Pierwszy zakłada, że przedsiębiorca ma doskonały pomysł na biznes, dopełnił on wszelkich formalności, aby zgodnie z prawem mógł funkcjonować, jednak do wdrożenia w życie rzeczywistych działań potrzebny jest mu nakład finansowy znacznie przekraczający jego aktualne możliwości. Scenariusz ten jest bardziej optymistyczny, ponieważ stawia na świadomość przedsiębiorcy, który od początku liczy się z koniecznością zaciągnięcia pożyczki.

 

Scenariusz drugi zakłada gorszy rozwój wydarzeń, a mianowicie – przedsiębiorca założył własną działalność, przeświadczony o tym, że biznes szybko uda mu się rozkręcić, a oszczędności wystarczą na określony czas. W trakcie funkcjonowania firmy okazało się jednak, że albo klientów i zysków jest zbyt mało, albo wydatków zbyt dużo. I tu pojawia się problem, ponieważ ostatnie pieniądze topnieją w zastraszającym

tempie, a on niekoniecznie wie, co z tym fantem zrobić.

 

Młodsi także potrzebują wsparcia

 

Niesprawiedliwe byłoby zatem sądzenie, że dopiero długo prosperujący przedsiębiorcy powinni mieć prawo uzyskania kredytu – oczywiście, im także może być on potrzebny, chociażby na inwestowanie w dalszy rozwój, ale także mali gracze, dopiero co oswajający się z regułami biznesowej gry, powinni mieć zapewnią możliwość podreperowania swojego budżetu.

 

Z myślą o nich utworzona została nowa usługa o nazwie Idea Bank kredyt na start. Pod nazwą tą kryje się produkt dedykowany właśnie im – najmłodszym i najbardziej potrzebującym przedsiębiorcom, to jest takim, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Kredyt ten pozwala im mianowicie na uzyskanie niezbędnego dofinansowania, niezależnie od stażu prowadzonej przez nich firmy. W ten sposób zyskują oni solidny zastrzyk kapitału i w komfortowych warunkach mogą kontynuować swoją przygodę z zarabianiem na własną rękę.

 

Idea Bank zapłaci za Ciebie też ZUS

 

Minimalna kwota oferowanego tutaj kredytu wynosi 50 tys. zł, maksymalna zaś – 350 tys. zł. Niezależnie od niej, bank nie wymaga przedstawienia historii prowadzenia firmy, zaś swojej decyzji kredytowej nie uzależnia od charakteru działalności. Sporym udogodnieniem jest tutaj także szybkie rozpatrzenie wniosku, zawierające się w przeciągu kilkudziesięciu godzin,


a także bardzo długi okres kredytowania, sięgający nawet do 10 lat.

Co więcej, kredyt na start zawiera również usługę dodatkową w postaci dofinansowania opłat kierowanych do ZUS-u. W ramach promocji Rok bez ZUS-u osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. mogą otrzymywać przez maksymalny okres 12 miesięcy nagrodę pieniężną od banku w kwocie 400 zł miesięcznie i przeznaczyć ją na opłacenie wymaganych składek.